News Flash:

Topul celor mai populare staruri de pe Instagram. Cine e pe primul loc

6 Noiembrie 2015
496 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.6480 RON (0.0000)
USD: 4.0896 RON (0.0000)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti
Instagram devine din ce in ce mai populara.

Instagram abia a inmplinit 5 ani de existenta in luna octombrie, devenind insa o retea de socializare extre de populara. A reusit sa depaseasca Twitter-ul in luna septembrie, ajungand la 400 de milioane de utilizatori.

Cei de la Socialblade au dezvaluit topul celor mai populare conturi - pe primul loc se afla cantareata americana, Taylor Swift, cea care are 53 de milioane de followeri! Cu alte cuvinte, 1 utilizator de Instagram din 8 i-a dat follow.

In top se afla mai multi jucatori de fotbal, Real Madrid avand cei mai multi reprezentanti, 4, urmata de PSG si Barcelona cu cate 3.

Iata topul

79. Marina Ruy Barbosa - •marinaruybarbosa
Followers: 7,147,477

78. Caio Castro - •caiocastro
Followers: 7,168,071

77. Andres Iniesta - •andresiniesta8
Followers: 7,159,767

76. Ellie Goulding - •elliegoulding
Followers: 7,178,260

75. Channing Tatum - •channingtatum
Followers: 7,312,804

74. Bella Thorne - -•bellathorne
Followers: 7,336,995

73. Liam Payne - •fakeliampayne
Followers: 7,341,746

72. Daniel Alves - •danid2ois
Followers: 7,394,091

71. Zach King - •zachking
Followers: 7,447,727

70. Zac Efron - •zacefron
Followers: 7,498,963

69. Tyga - •kinggoldchains
Followers: 7,498,973

68. Miranda Kerr - •mirandakerr
Followers: 7,515,652

67. Syahrini - •princessyahrini
Followers: 7,544,408

66. Huda Kattan - •hudabeauty
Followers: 7,551,679

65. Karim Benzema - •karimbenzema
Followers: 7,593,047

64. Jen Selter - •jenselter
Followers: 7,650,750

63. Brazilian soccer player Thiago Silva - •thiagosilva_33
Followers: 7,670,981

62. Brazilian singer Ivete Sangalo -•ivetesangalo
Followers: 7,679,366

61. Ronaldinho -•ronaldinhooficial
Followers: 7,669,957

60. Victoria Beckham -•victoriabeckham
Followers: 7,678,260

59. Marcelo Vieira Jr. -•marcelotwelve
Followers: 7,728,071

58. Gigi Hadid -•gigihadid
Followers: 7,801,268

57. Iggy Azalea -•thenewclassic
Followers: 7,877,953

56. Wiz Khalifa -•mistercap

Followers: 7,926,949

55. Tata Werneck -•tatawerneck
Followers: 7,992,163

54. Austin Mahone -•austinmahone
Followers: 8,030,756

53. Vine star Cameron Dallas -•camerondallas
Followers: 8,248,381

52. Amber Rose -•amberrose
Followers: 8,261,305

51. Anitta -•anitta
Followers: 8,302,233

50. Ciara -•ciara
Followers: 8,354,381

49. Vine star Nash Grier -•nashgrier
Followers: 8,375,256

48. "Jersey Shore" star Snooki -•snookinic
Followers: 8,629,594

47. Floyd "Money" Mayweather -•floydmayweather
Followers: 8,745,380

46.  Zlatan Ibrahimovic -•iamzlatanibrahimovic
Followers: 8,897,548

45. "Pretty Little Liars" Shay Mitchell -•shaym
Followers: 9,106,498

44. Kardashian mom Kris Jenner -•krisjenner
Followers: 9,121,693

43. Actress Ashley Benson -•itsashbenzo
Followers: 9,638,878

42. Gareth Bale -•garethbale11
Followers: 10,447,997

41. David Luiz -•davidluiz_4
Followers: 10,504,579

40. "Pretty Little Liars" Lucy Hale - •lucyhale
Followers: 10,780,445

39. Bruna Marquezine - •brumarquezine
Followers: 11,142,720

38. Vanessa Hudgens -•vanessahudgens
Followers: 11,444,517

37. Scott Disick -•letthelordbewithyou
Followers: 11,828,275

36. Lady Gaga -•ladygaga
Followers: 12,004,224

35. One Direction Niall Horan -•niallhoran
Followers: 12,257,931

34. Vin Diesel -•vindiesel
Followers: 12,664,876

33. Shakira -•shakira
Followers: 13,410,788

32. "King of Instagram" Dan Bilzerian -•danbilzerian
Followers: 13,536,496

31. One Direction Harry Styles -•harrystyles
Followers: 13,665,429

30. David Beckham -•davidbeckham
Followers: 14,418,571

29. Zendaya -•zendaya
Followers: 14,703,211

28. LeBron James -•kingjames
Followers: 14,920,103

27. Drake -•champagnepapi
Followers: 15,430,123

26. James Rodríguez -•jamesrodriguez10
Followers: 15,637,378

25. Justin Timberlake -•justintimberlake
Followers: 17,009,173

24. Chris Brown -•chrisbrownofficial
Followers: 17,569,588

23. Ellen Degeneres-•theellenshow
Followers: 18,778,924

22. Model Cara Delevingne -•caradelevingne
Followers: 21,866,487

21. Kevin Hart -•kevinhart4real
Followers: 24,511,582

20. Demi Lovato -•ddlovato
Followers: 26,157,042

19. Leo Messi -•leomessi
Followers: 27,652,336

18. Kourtney Kardashian -•kourtneykardash
Followers: 27,995,381

17. Rihanna -•badgalriri
Followers: 28,686,211

16. Jennifer Lopez -•jlo
Followers: 29,664,497

15. Miley Cyrus -•mileycyrus
Followers: 30,885,698

14. Katy Perry -•katyperry
Followers: 30,915,320

13. Dwayne "The Rock" Johnson -•therock
Followers: 31,466,170

12. Neymar Jr. -•neymarjr
Followers: 34,275,856

11. Khloe Kardashian -•khloekardashian
Followers: 35,060,006

10. Cristiano Ronaldo -•cristiano
Followers: 35,304,835

9. Nicki Minaj - •nickiminaj
Followers: 37,160,447

8. Kendall Jenner -•kendalljenner
Followers: 40,220,669

7. Kylie Jenner -•kyliejenner
Followers: 41,327,782

6. Justin Bieber -•justinbieber
Followers: 42,677,167

5. Ariana Grande -•arianagrande
Followers: 47,203,190

4. Selena Gomez Followers: 49,391,925

3. Beyonce -•beyonce
Followers: 49,851,150

2. Kim Kardashian -•kimkardashian
Followers: 50,929,269

1. Taylor Swift -•taylorswift
Followers: 53,761,004
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

instagram twitter utilizatori taylor swift followeri real madrid psg
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - IT.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1571 (s) | 25 queries | Mysql time :0.013384 (s)