News Flash:

Se temeau grav de asta, dar s-a dovedit ca e fals! Vestea care ii intereseaza pe toti romanii cu smartphone

11 Mai 2016
2482 Vizualizari | 0 Comentarii
Informatia este confirmata de o analiza riguroasa, intinsa pe 29 de ani!

Un studiu facut in Australia arata ca nu exista nicio legatura intre telefoane mobile si cancerul de creier. Cercetarea incepuse in 1982 si a tinut pana in 2013.

Datele arata, practic, ca numarul de cazuri de cancer de creier nu s-a marit de cand am inceput sa folosim telefoane mobile.

Este cercetarea cu cea mai mare acuratete facuta pana acum pe aceasta tema, deoarece legea australiaza obliga locuitorii tarii sa declare toate cazurile de cancer, astfel ca datele medicale sunt riguroase.

Studiul acesta confirma rezultatele unor analize asemanatoare facute in alte tari ale lumii.

studiu australia telefoane mobile cancer analize
Distribuie:

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - IT.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1483 (s) | 36 queries | Mysql time :0.023176 (s)